Aspir Yağı Zayıflatır mı?

Soğuk sıkım aspir yağı

Soğuk Sıkım Aspir Yağı Zayıflatıyor mu?

Sağlıklı ve fit formda bir vucuda sahip olmanın doğal önerilerinden biir taneside doğal soğuk sıkım methoduyla üretilmiş aspir yağıdır. Aspir yağı tüketerek zayıflanırmı veyahut aspir yağı tok tutarmı, aspir yağı zayıflatırmı, cla nedir , cla ile zayıflamak mümkünmüdür veya aspir yağı zayıflatıyormu diye kafanızdaki aspir yağı ve aspir yağı ile zayıflama hakkındaki tüm sorulara bu blogda cevap bulabilirsiniz.

Soğuk Sıkım Aspir Yağı ile Zayıflamak ve Vucudun yağ dengesini sağlamak mümkün müdür?

Doğal Bitkisel Yağ ile Zayıflamak mümkünmü?

Soğuk sıkım doğal aspir yağı zayıflatıyor mu?

Değerli bitkiselyagci.com Blogumuzun Doğa tutkunlarına  yeni ve herkesin en önemsediği bir konudan MERHABA;

Biz doğanın altın damlalarının şifreleri peşinde ömür eskiten meraklılar olarak uzun çalışmalar sonucunda doğal bitkisel yağlarla zayıflamak mümkün müdür? veya Soğuk sıkım aspir yağı gerçekten zayıflatır mı sorusuna yanıt vereceğiz.

Evet gelelim konumuza;

Öncelikle Doğal yağlarla veya Soğuk sıkım aspir yağı ile zayıflanır mı ? EVET. Yanlış görmediniz doğal bitkisel yağlarla ve özellikle soğuk sıkım aspir yağı ile zayıflamak ve vucudun yağ dengesini sağlamak ve formda fit sağlıklı bir vucuda sahip olmak mümkündür. Gelelim bu olayın bilimsel alt yapısına. Bunuda aşağıda anlatacağım. Bizim farkımız malumunuz bilimsel araştırmalar ve çalışmalarımızda sizlere iddialarımızın ispatını sunabilmemizdir.

Ürettiğimiz soğuk sıkım doğal aspir yağının GC-MS de Yağ Asit Kompozisyonu analizini yaptığımızda aşağıdaki sonuç ortaya çıktı;

Aspir Yağı Analiz Sonuçları
Miristik Asit %0.130
Palmitik Asit %7.437
Palmitoleik Asit %0.146
Heptadesanoik Asit %0.046
Oleik Asit %18.449
Linoleik Asit %69.884
Araşidik Asit %0.430
Eikosadienoik Asit %0.190
Linolenik Asit %0.120
Eikosadienoik Asit %0.017
Behenik Asit %0.304
Tetrakosanoik Asit %0.130
Nervonik Asit %0.160

Şimdi gelelim yukarıdaki analiz sonuçlarına göre zayıflama ile nasıl bağ kuruluyor. Başlıyoruz;

Yukarıda tabloda yer alan cis-Linoleic asit olan %69.884 oranında olan bileşen CLA’dır. Yani Konjuge Linoleik Asit. Bu yağ asitinin özelliği ise vucudumuz yaşamsal faaliyetlerini sürdürmesi için bu yağ asitini mutlaka tüketme ihtiyacı duyar. Fakat ihtiyaç duyduğunda bu bileşeni kendi doğal yolla üretemez. Yani vucut sağlıklı bir şekilde yaşamsal faaliyetlerini sürdürmek için dışardan CLA almak zorundadır. Gelelim bu CLA neye yarıyor. Buna gelmeden önce vucudumuzda bize yağ depolatan, kilo aldıran eylemleri ele alalım.

Vucudumuzun yağ depolamasını sağlayan enzim LPL (Lipoprotein lipaz) enzimidir. Bu enzim vucudun yağ depolamasına olanak sağlar. Bu birinci olay.

Diğer olay ise vucudun yağ yakmayı ihmal ederek, ilk olarak sürekli glikoz/şeker yakma meyilidir. Vucut bir süredir yağ yakmayı bırakarak sürekli şeker yakma meyilinde ise yukarıdaki sebepten ve bu sebepten ötürü artık obeziteye veyahut kilo problemli bir hal almaya başlar.

İşte LPL (Lipoprotein lipaz) enziminin çalışmasını engelleyen yağ asiti CLA’dır. Konjuhe linoleik asit LPL enziminin çalışmasına engel olacağı için vucut artık yağ depolamayı bırakacaktır. Ayrıca vucuda düzenli olarak soğuk sıkım aspir yağı verdiğinizde düzenli olarakda CLA vermiş oluyorsunuz. Bu durumda vucut düzenli olarak yağ asitleri ve ihtyiaç duyduğu CLA yı belli bir süre dahilen almasına rağmen dışkı yoluyla atsada düzenli olarak kullanmanızdan ötürü bir süre sonra CLA yı depolar hale gelecek ve yağ depolamayı sağlayan LPL enziminin çalışmasını engelleyerek, stok fazlası yağlarıda aspir yağının tetiklemesi ile yağ yakmaya başlayacaktır.

Yani bir nevi aşı etkisi diyebiliriz. Örneğin paslı aletlerin kesmesi karşısında tetenoz hastalığına yakalanmamız için çoçuk yaşta çok düşük oranda tetenoz virüsü verilir tetenoz aşısıyla. Bu virüs bağışıklık sistemimizin alt edebileceği düşük dozda verilir. Böylece insan vucudu o virüse karşı direnç sağlayarak bağışıklık kazandırılır. Böylece ileride bu tür hastalıkla karşılaşması durumunda hemen altedecektir. Aynı bu örnekte olduğu gibi vucuda düzenli olarak aspir yağı tükettirilmesi de hem yağ depolanmasının önüne geçecek hemde belli bir süre sonra vucut tekrar yağ yakma alışkanlığını kazanarak kilo vermeye başlayacaktır.

Umarım bu çalışmamızı beğenmişsinizdir.

Tabiki yukarıda ki çalışmada yer alan bilgiler bitkiselyagci.com e-satış mazağamızda satılan katkısız ve doğal olduğunu bildiğimiz doğavita aspir yağı için geçerlidir. Çünkü bu zayıflama faaliyetlerini gerçekleştirmek için hem gerçek soğuk sıkım olmalı hem katkısız olmalı hemde hakiki aspir yağı olmalıdır.

Bu bağlamda düzenli 3 ay aspir yağını her sabah akşam aç karnına birer yemek kaşığı tüketmemiz gerektiği gibi yemek ve salatalarımızda da afiyetle kullanabiliriz. Birey ve aile sağlığınız kilo problemleriniz için ve vucuttaki yağ dengesini sağlamak için güvenle afiyetle soğuk sıkım aspir yağını tüketebilirsiniz. Zaten ilk süreçte de nasıl tok tuttuğunu belirgin vaziyette hissedeceksiiniz.

Sağlıklı formda bir vucutla kalmak dileklerimle…