Kurumsal

Şirketimizle, şirket bünyemizde bulunan bir markamızla, internetin bir köşesindeki bir faaliyetimizle, bir müşterimizin tavsiyesiyle, yaptığımız işle ilgili bir merakın içinizi titretmesiyle tanıştınız veya buna benzer onlarca sebepten bir tanesi vesile oldu. Sonuç itibariyle yaptığımız işten dolayı bizi tanımak istediniz. Öncelikle sizi sevgiyle selamlıyoruz. Bizim dünyamıza hoşgeldiniz.

Sizlere, neler yaptığımızı, neleri başardığımızı ve müşterilerimize ne tür hizmetler ve ürünler sunduğumuzu anlatmak istiyoruz.

Çiftçizade, basit bir deyişle, bitkisel yağlar üreten bir firma tanımından çok daha öte, çok daha aksine; çevresine, mahallesine, caddesine, iline, bölgesine, ülkesine, dünyasına, daha fazla nasıl yararlı olabilirim? Neyi en iyi sunabilirim? Nasıl insanlara daha çok yararlı olabilirim? gibi onlarca soruya cevap olacak güzellikleri bir araya toplama gayreti gösteren dostane ticari bir kuruluştur.
Ülkemizin en büyük eksikliklerden bir tanesinin ilaç, gıda ve kozmetik sanayinde kullanılan etken ham maddelerin ithalatı olduğu kanaatindeyiz. Bu ithalatların gerçekleştirilmesi adına dışa aktarılan yerli sermayenin büyüklüğü ve harcanan onca paraya rağmen ülkemize giren mamüllerin kalitesindeki tereddütlerimiz, bu sektörde hizmet vermemiz gerektiği kanaatini oluşturmuştur.

  • İlaç sanayinde hammadde olarak kullanılabilecek,
  • Gıda sanayinde gıda katkı maddesi olarak kullanılabilen,
  • Kozmetik sanayinin temel hammaddeleri olan,

Gıda amaçlı bitkisel yağ ve tıbbi aromatik bitkisel yağ üretimini ülkemizde en iyi şekilde yapmayı misyon edindik. Bu amaçla;2011 yılında resmi olarak faaliyete geçmek üzere; şirketimizin göz bebeği Çiftçizade; markalarımız arasına eklendi. Çiftçizade doğduğunda; 20.000 TL öz sermayemiz , 1 aktif çalışanımız ve 10 metrekareden oluşan basit bir ofisimizden başka hiçbirşeyimiz yoktu.Fakat yaptığımız işle ilgili; uçsuz bucaksız hayallerimiz , olağanüstü fikirlerimiz, dinmek bilmeyen heyecanımız, tükenmek bilmeyen çalışma azmimiz ve işimize olağan dışı, akılların almayacağı kadar büyük AŞKIMIZ vardı, var ve var olacak.

O BÜYÜK AŞKIN BUGÜN Kİ ESERİ;

      Dünya çapında 14 ülkeye bitkisel yağlar ve yan ürünlerinin ihracat yapan,

Türkiye’de kırsal kalkınma projeleri kapsamında 250 den fazla çiftçiyle sözleşmeli ekim, tıbbi bitki, bitkisel yağlar ve yağlık tohum yetiştiriciliği projeleri yürüten,100’ün üzerinde tıbbi aromatik bitkisel yağlar üretimi yapan,40’ın üzerinde ülkemizde kültürü yapılamayan tıbbi bitkisel yağların ithalatını ve ithal edilen ürünün kalite kontrolünü denetiminde tutan,Dünya’nın en ileri teknolojisi olan Süperkritik Karbondioksit Ekstraksiyonu ile üretim yapabilen; en yüksek kapasiteli soğuk press yağ sıkım makinalarına sahip,Gıda amaçlı bitkisel yağda ve tıbbi aromatik bitkisel yağda  tespit edilebilirliğe erişmiş ar-ge laboratuvarını sadece kendi ürünlerinin kalite kontrolü için kurmuş,1.000.000 Kayıtlı sermayesi,20’den fazla ailenin aynı çatı altında zevkle, azimle çalıştığı,ISO 9001-2008 / ISO 14001-2004 / ISO 2200-2005 / OHSAS 18001-2007 / Kosher sertifikalarıyla süslenmiştir.

Siz değerli misafirimizin sitemini bizlere ileteceği, memnuniyetini dostlarıyla paylaşacağı; dev bir kuruluş olan ÇİFTÇİZADE‘dir. Çok değerli çalışanlarımız, emek veren dostlarımızla birlikte üretimini yaptığımız tüm ürünlerimizle ilgili, faaliyet gösterdiğimiz tüm iş kollarıyla ilgili, tesislerimizde kullandığımız üretim teknolojileriyle ilgili veyahut bünyemizde aynı heyecanı paylaştığımız bir başka çalışma arkadaşımız ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızla her daim muhatap alınmaya aday biz olmak isteriz. Bu vesile ile her konuda bizzat şahsımla iletişime geçebilirsiniz.

Yönetim Kurulu Adına

Ergün KESMEZ – CEO