Çiftçizade Bitkisel Yağlar

Bitkisel Ekstraktlar

Yağlık tohumlar, çekirdekler, bitki kökleri ve yapraklar, çiçekler bünyelerinde uçucu yağ ve sabit yağlar haricindede birçok etken madde bulundururlar. Bu değerli bileşenler gıda sanayi , ilaç sanayi , kozmetik sanayi gibi sanayinin birçok dalında temel hammadde veya endika edici madde olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde bu temel etken maddelerin doğal metodlarla üretiği yok denecek kadar azdır. Çiftçizade olarak ülkemizde bitkisel ekstrakt üretiminin öncü kuruluşlarından birtanesiyiz.

Sıvı ve katı formda sıvı çözgenlerde 0 çözünebilen bitkisel ekstrakt üretimimiz ar-ge aşamasında ve sipariş üzerine üretim şekliyle piyasaya arz edilmektedir. Ekstrakt üretiminde Süperkritik Karbondioksit ekstraksiyonu sistemini kullanmaktayız. 24 L 24L ekstratör kapasiteli Süperkritik CO2 Ekstraksiyon ünitemizde hammaddenin türüne bağlı olarak saatte 4 ile 12 kg hammamül işlemekteyiz. Ekstrakt verimi hammaddenin türüne göre değişmesi koşuluna bağlı olarak saatte 40 gr.- 1000 Gr. olarak değişmektedir. Ar-ge ve sipariş üzerine üretilen ekstraktlarımıza aşağıdaki ürünlere tıklayarak erişebilirsiniz.

lavanta ekstraktı
Lavanta Ekstraktı: Lavanta çiçeklerinin süperkritik CO2 ekstraksiyonu ile elde edilebilir.

LAVANTA – KİMYASAL BİLEŞİMİ
Kökeni Akdeniz Bölgesi olan lavanta bir çok özelliğinden dolayı geniş bir kullanım alanına sahiptir. Güzel kokusu nedeni ile parfümeri ve kozmetik, sanayilerinde geniş ölçüde kullanılmaktadır.

Bitkisel Ekstraktlar Hakkında Daha Detaylı biligi için sitemizin iletişim bölümünden telefon yada mail yöntemiyle bizlere ulaşarak bilgi edinebilirsiniz…

İletişim