Çiftçizade Bitkisel Yağlar

Nar Çekirdeği Yağı – Pomegranate Seed Oil

NAR ÇEKİRDEĞİ YAĞI

nar çekirdeği yağı

Ürün Adı: Nar Çekirdeği Yağı
İngilizce Adı: Pomegranate Seed Oil
INCI (Botanik) Adı: Punica Granatum
CAS No: 84961-57-9

Elde Ediliş Metodları:

1-Nar Çekirdeklerinin ısıya maruz bırakılmadan (Soğuk Press) yönetmiyle elde edilebilir.
2-Nar Çekirdeklerinin kavrulduktan sonra (Sıcak Zincir) sıkılmasıyla elde edilebilir.
3-Öğütülmüş Nar çekirdeklerinin Süperkritik CO2 Ekstraksiyonu ile elde edilebilir.

Çiftçizade Nar Çekirdeği Yağı üretiminde 1 ve 3  numaralı metodlar kullanılmaktadır.

Aşağıda yer verilen bilgiler Çiftçizade Kimya Mühendislerinin somut kaynaklardan derlediği araştırmalardan ve labaratuvarımızda yapılan incelemelerden oluşmakta  olup , araştırmalarda kullanılan kaynakçalar listelenmiştir. Bu ayrıntılara sadece bilgi mahiyetinde websitemizde yer verilmektedir.

Nar Çekirdeği Yağı Analizini Görüntüle     Nar Çekirdeği Yağı Analizi

NAR ve NAR ÇEKİRDEĞİ YAĞI Hakkında Teknik Bilgiler:

nar çekirdeği yağı

Şekil 1. Punica Granatum

NAR- Taksonomi
-Familya Kınagiller  (Lythraceae)
-Cins Punica
-Tür Punica granatum L.

NAR GENEL ÖZELLİKLER

Punica granatum’un (Nar ağacı) vatanı Akdeniz Ülkelridir. Japonya ya kadar uzanan bölgelerde Batı ve Güney Anadolu da yetiştirilen küçük bir ağaçtır. yapraklar lanseolat derimsi kaliks 6 dişli etli meyva üzerinde kalıcı korolla tomurcuktayken buruşuk parlak kırmızı renklidir. meyva portakal büyüklüğünde perikarpı derimsi olan çok tohumlu bakkaldır. Meyvanın yenen kısmı tohumunun etli ve sulu testasıdır (Şekil 1) Cortex Granati T.K (nar Kabuğu) kök gövde ve dal kabuklarından oluşan bir drogdur pelletierin ve benzeri alkaloitleri taşır tenya düşürücü olarak kullanılır. Flores Granati Cortex Fructus granati tanen taşır astrenjan etkilidir.

NAR ÇEKİRDEĞİ

Nar çekirdeğinin yağ içeriğinin çeşit, yetiştirme koşulları, iklim gibi bir çok faktöre bağlı olarak %6.63-19.3 arasında değiştiği bildirilmektedir. Bu oran bitkisel yağ üretiminde kullanılan çiğitte %18-25 ve soyada %18-22 olarak belirtilmektedir.

NAR ÇEKİRDEĞİ YAĞI

Tablo 1. Nar çekirdeği yağının yağ asidi bileşimi (%)

nar çekirdeği yağı

Şekil2

Çiftçizade bitkisel yağlar nar çekirdeği yağı imalatı ve nar çekirdeği yağı satışı yapmaktadır. Nar çekirdeği yağı tamamen kendi imalatımız olarak doğal ve saf bir şekilde satışa sunulmaktadır.
Ürettiğimiz her bitkisel yağda olduğu gibi nar çekirdeği yağı üretiminde’de sağlık ve hijyene önem vermekteyiz. Nar çekirdeği yağı satışı öncesi sağlık bakanlığının bitkisel yağlar tebliğine uygun olarak analizlerini kendi laboratuvarlarımızda gerçekleştirmekteyiz. Nar çekirdeği yağı satışımız toptan alımlarda 200 litrelik çelik varillerde 25 litrelik  20 litrelik 5 litrelik ve 1 litrelik ambalajlarda sevkiyatını gerçekleştirmekteyiz. Nar çekirdeği yağı satışımız minimum 1 litredir. Nar çekirdeği yağı hakkında fiyat ve bilgi almak için Sitemizin iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişime Geç

200 lt nar çekirdeği yağı

200 Litre

25 lt nar çekirdeği yağı

25 Litre

20 lt nar çekirdeği yağı

20 Litre

5 lt nar çekirdeği yağı

5 Litre

1 lt nar çekirdeği yağı

1 Litre